Český Šternberk

Cyklotrasa: Zruč nad Sázavou – Davle

Zruč nad Sázavou – Chabeřice – Zliv – Kácov – Čejkovice – Český Šternberk – Rataje nad Sázavou – Hvězdonice – Vranov – Poříří nad Sázavou – Zbořený Kostelec – Týnec nad Sázavou – Jílové u Prahy – Davle

Popis trasy: Ze Zruče nad Sázavou pojedete na Chabeřice, Zliv a Kácov. Do Čejkovic se dostanete přes Tichonice a Zdebuzeves a dál pokračujete na Český Šternberk, kde na chvíli sesedněte, občerstvěte se a vypravte se na prohlídku mohutného hradu. Pokračujte na Otryby, Rataje nad Sázavou, Talmberk a do Sázavy. Místem Na Mariánce se dostanete na Chocerady a do obce Hvězdonice. Trasa dále vede na Vranov, Čerčany, Poříčí nad Sázavou a Nespeky. Do Zbořeného Kostelce jeďte přes Ledce, pak na Týnec nad Sázavou a na Dolní a Horní Požáry. Přes Kamenný Přívoz vyrazte na Jílové u Prahy, do Bohulib, Petrova a konečně k cíli – železniční stanici Davle.

Délka trasy: Celkem ujedete cca 110 km po lehké, s místy středně těžké až těžké zátěže. Trasa vede úsekem značené Posázavské stezky číslo 19, převážně po silnicích druhé a třetí třídy a po místních a účelových komunikacích. Trasa se hodí pro všechny druhy kol.